Rozmowa o prawach człowieka – spotkanie z Ambasadorem Irlandii

Relacje międzynarodowe, prawa człowieka oraz ich przestrzeganie przy współczesnych konfliktach oraz relacje Polsko – Irlandzkie i historie z pracy w służbie dyplomatycznej były tematami spotkania z Ambasadorem Irlandii na Uniwersytecie […]

By.

min read

DSC00812

Relacje międzynarodowe, prawa człowieka oraz ich przestrzeganie przy współczesnych konfliktach oraz relacje Polsko – Irlandzkie i historie z pracy w służbie dyplomatycznej były tematami spotkania z Ambasadorem Irlandii na Uniwersytecie Wrocławskim.

J.E. Ambasador Republiki Irlandii w RP – Patrick Haughey, na zaproszenie “Projekt Europa” i Forum Młodych Dyplomatów, we wtorek, 9 stycznie spotkał się ze studentami Wydziału Nauk Społecznych, Uniwersytetu Wrocławskiego. Głównym tematem były prawa człowieka, w których dyplomata specjalizuje się od wielu lat. W czasie dyskusji prowadzonej przez Weronikę Danilewicz z “Projekt Europa” i Anastazję Łobodę z Forum Młodych Dyplomatów, padło wiele pytań dotyczących przestrzegania tych praw w czasie aktualnych konfliktów. Nie zabrakło odniesień do wojny Rosji z Ukrainą czy Izraelu z Hamasem.

Drugim istotnym tematem spotkania były też sprawy związane z aktualną pracą Patricka Haughey, oraz z piastowanym przez niego stanowiskiem. Nie zabrakło odniesień do codziennej pracy dyplomaty oraz do stosunków na linii Warszawa – Dublin.

Spotkanie zakończyło się serią pytań ze strony studentów, który licznie w tym dniu zjawili się w aulach Instytutu Politologii.

Organizatorami wydarzenia byli: Koło Naukowe Projekt Europa, Wrocławskie Przedstawicielstwo Stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów, Instytut Studiów Europejskich, UWr.