O nas

Jesteśmy grupą studentów, którzy cenią sobie wolność i przynależność Polski do Unii Europejskiej. Naszą działalnością staramy się promować ideę integracji i współpracy, jednocześnie rozwijając własne zainteresowania i umiejętności.

Koło Naukowe Studentów Europeistyki Projekt Europa działa przy Instytucie Studiów Europejskich (dawniej: Katedra Studiów Europejskich) od 2007 roku. W tym czasie przez struktury Koła przewinęły się dziesiątki studentek i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzisiaj, zespół „Projekt Europa” tworzą głównie studenci takich kierunków jak: Europeistyka czy Dyplomacja Europejska, które jak samo Koło są częścią ISE.

Co robimy?

Przez lata swojej działalności studenci wzięli udział w dziesiątkach wydarzeń i projektów. W śród nich możemy wyróżnić takie jak wizyty studyjne w Berlaymont – siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli, czy w Strassburgu, który jest jedną z lokalizacji dla Parlamentu Europejskiego.

„Projekt Europa” w swoim portfolio ma również udział w kilku międzynarodowych projektach wraz ze studentami z Mołdawii i Gruzji. Studenci byli również organizatorami przedwyborczych debat czy wyjazdowego seminarium naukowego w stacji badawczej w Karpaczu – “Future and challenges of european integration”.

Poznaj projekty

Jakie projekty realizowało Koło? Zobacz wybrane

Zobacz publikację

“Dokąd zmierza Unia Europejska?”

Z kim współpracujemy?

Nasza kilkunastoletnia obecność pozwoliła nam na nawiązanie współpracy z wieloma ważnymi instytucjami i osobami. Wśród nich możemy wyróżnić: Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Punkt Informacyjny Unii Europejskiej we Wrocławiu czy Forum Młodych Dyplomatów.

Nie tylko nauka

Działalność „Projekt Europa” to nie tylko wydarzenia o charakterze naukowym. Studentki i studenci z koła co roku angażują się w organizację Pikniku Politologicznego – cyklicznej imprezy organizowanej w Instytucie Politologii i Instytucie Studiów Europejskich UWr, wraz z innymi kołami naukowymi. W poprzednich latach Koło było organizatorem Quizów Mikołajkowych czy „Starcia Tytanów”, w których to studenci mierzyli się z wykładowcami i pracownikami ISE.