SOTEU 2023 i debata “Unia Okiem Młodych”

Za nami doroczne Orędzie o stanie Unii Europejskiej. Czym Przewodnicząca Komisji Europejskiej w swoim wystąpieniu nas zaskoczyła, czym wręcz przeciwnie, a czego w tegorocznym SOTEU zabrakło? Na te pytania podczas […]

By.

min read

Bez nazwy-6

Za nami doroczne Orędzie o stanie Unii Europejskiej. Czym Przewodnicząca Komisji Europejskiej w swoim wystąpieniu nas zaskoczyła, czym wręcz przeciwnie, a czego w tegorocznym SOTEU zabrakło? Na te pytania podczas debaty “Unia Okiem Młodych” odpowiadali przedstawiciele “Projekt Europa”.

Oliwia Niedobecka – przewodnicząca Koła Naukowego Studentów Europeistyki Projekt Europa i jej zastępca Jakub Sławiński, w środę 13 września wzięli udział w debacie poświęconej dorocznemu Orędziu o stanie UE, organizowanej przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

W debacie, którą poprowadził Paweł Brusiło, doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego, należący do sieci ekspertów Team Europe, udział również wzięli przedstawiciele wrocławskich organizacji młodzieżowych:

• Parlament Młodych RP
  • Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego
  • Forum Młodych Dyplomatów
  • KN Debat Oksfordzkich (UWr)
  • Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu

“W kilku zdaniach można podsumować, że w tegorocznym SOTEU padło dużo na temat gospodarki, Chin i wyzwań związanych z klimatem. Zabrakło natomiast, albo powiedziane było za mało o problemie migracyjnym czy relacjach transatlantyckich.”

Jakub Sławiński, z-ca przewodniczącej