21-19 września 2016, Kiszyniów

W dniach 21–29 września 2016 studenci europeistyki z Koła Naukowego Studentów Europeistyki „Projekt Europa” realizowali międzynarodowy projekt „Solidarity and multicultural cooperation in international dialogue creation among young people” w Kiszyniowie.

Wraz z koleżankami i kolegami z Center of Public Activity RESULT (Ukraina), Universitatea Pedagogică de Stat Ion Creangă (Mołdawia), Technische Universität Chemnitz (Niemcy) oraz Université Libre de Bruxelless (Belgia) przez 9 dni mieli okazję nauczyć się pracy w międzynarodowym zespole, poznać inne kultury oraz dowiedzieć się z jakimi problemami musi na co dzień radzić sobie społeczeństwo mołdawskie.

Opiekunami grupy polskiej byli pracownicy Katedry Studiów Europejskich Pani dr hab. Anna Pacześniak i Pan dr Maciej Bachryj-Krzywaźnia.

Projekt był finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +, Mobilność młodzieży.